Plusy picia odpowiedniej ilości wody

Woda a Twój organizm, Dlaczego warto pić wodę? Plusy z picia wody.

Bez wody nie ma życia, ani na Ziemi, ani w naszym ciele. Składamy się z wody i dlatego jest nam ona niezbędna do życia. Najwięcej wody gromadzi mózg, serce, wątroba, płuca i mięśnie. Woda nieustannie krąży w naszym ciele. Transportuje odżywcze składniki do każdego zakamarka organizmu, dba o termoregulację (nadmiar ciepła usuwany jest wraz z potem), chroni (amortyzuje) organy i tkanki, zwilża je, umożliwia oczyszczanie naszego organizmu z toksycznych składników przemiany materii. Codziennie tracimy 2-3 litry wody (przez skórę, przewód pokarmowy, w postaci pary wodnej wraz z wydychanym powietrzem i oczywiście wraz z moczem). 

Bez wody nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo, więc koniecznie powinniśmy ją uzupełniać.

 

 

Ilu problemów zdrowotnych udałoby się uniknąć, pamiętając o systematycznym piciu wody?

Czystej wody. 

Pijmy nie tylko wtedy, kiedy odczuwamy pragnienie, bo w chwili gdy ono się pojawia, nasze ciało już cierpi na niedostatek wody. Sygnały z różnych części ciała zostają wysłane do ośrodka pragnienia znajdującego się w mózgu. Aon nakazuje nam szukać wody. Niestety, u osób starszych i dzieci ten mechanizm nie do końca działa. Ludzie w podeszłym wieku nie odczuwają potrzeby picia, a małe dzieci często nie potrafią o nie poprosić, więc w tych przypadkach ważna jest rola opiekuna, który zadba o odpowiednie nawodnienie.

Jakich problemów pozwoli uniknąć systematyczne picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

Tracenia czasu na kolejki u lekarzy i pieniędzy na leki. A wystarczy tylko spróbować wyrobić nawyk picia wody…tyle, może nie jest to łatwe, szczególnie na początku, ale czy nie warto spróbować?

W czym pomoże Ci systematyczne picie wody?

Doda energii. Usprawni pracę mózgu.

Brak odpowiedniej ilości płynów w komórkach sprawi, że nie otrzymają one wystarczającej ilości tlenu. Efektem są problemy z mięśniami, zmęczenie problemy z koncentracją. Systematyczne, nawadnianie w odpowiedniej ilości pomaga w dotlenieniu komórek, dzięki czemu zapominamy o bólach głowy, mamy energię, potrafimy się łatwo skoncentrować i dużo szybciej zapamiętywać. Nasz mózg jest dotleniony.

Woda stymuluje przepływ tlenu, a co za tym idzie, dostarcza energii zarówno do pracy fizycznej, jak i umysłowej.

Pomoże w odchudzaniu

Woda oczywiście nie spala tłuszczu, ale dostarcza uczucia sytości, dzięki czemu łatwiej możemy kontrolować ilość spożywanych w ciągu dnia kalorii. Warto zadbać o jej odpowiednie picie, najlepiej na czczo i przed każdym posiłkiem.

Oczyści organizm. Poprawi przemianę materii.

Warto dbać o poprawę przemiany materii i systematyczne oczyszczanie organizmu z niepotrzebnych mu, zalegających, niestrawionych resztek. Ich zaleganie w organiźmie jest przyczyną wielu schorzeń. Odpowiednie nawodnienie zlikwiduje męczące zaparcia.

Poprawi wygląd skóry.

Staje się ona jędrna, elastyczna bez oznak suchości. Odpowiednie nawilżenie zapobiega cellulitowi.

Pomaga sprawnie się poruszać.

Odpowiednio nawilżone stawy nie będą bolały. Tak samo z dyskami kręgosłupa. Odpowiednia ilość wody pomoże im pozostać w dobrej kondycji, niezależnie od wieku.