5 Powodów, dla których Warto Czytać Etykiety Produktów Kosmetycznych

Codzienne stosowanie kosmetyków stało się czymś normalnym. Nie ma chyba osoby, która nie używałaby pasty do zębów, dezodorantu, mydła czy kremu do twarzy. Pierwszy kontakt z kosmetykami mamy już zaraz po przebudzeniu.

▶Warto wiedzieć, że nie wszystkie kosmetyki do codziennej pielęgnacji mogą być dla nas zdrowe. Większość z nich, nawet te drogie markowe, zawierają niebezpieczne związki i substancje chemiczne. Wchłaniają się one do naszego organizmu i są przyczyną wielu poważnych schorzeń.

▶Częstymi powikłaniami zdrowotnymi na skutek stosowania kosmetyków opartych na bazie szkodliwych substancji są : łupież, osłabione i łamliwe włosy, wypadanie włosów, nasilający się trądzik, owrzodzenia skóry, świąd skórny, rumienie skórne, złuszczanie naskórka, sucha skóra, łamliwe paznokcie ,rozdwajanie się paznokci, poważne alergie skórne takie jak wysypka, nowotwory i guzy, pękanie naczynek krwionośnych, choroby układu nerwowego czy nawet zawał serca.

▶Szkodliwe chemikalia stosowane są nie tylko w tych produktach dla dorosłych ale również w produktach dla dzieci np. w szamponach, które zawierają substancje rakotwórcze ❗

Kosmetyki naturalne przemawiają same za siebie, dzięki swojej bardzo wymownej nazwie. Oznacza to, że użyte w nich składniki mają pochodzenie roślinne, a nie chemicznie i syntetycznie. Bardzo często organiczne składniki mają postać ekstraktów i naturalnych olejków. Produkty tego typu zawierają również wiele doskonałych składników odżywczych, takich jak witamina E, która utrzymuje zdrową i pełną naturalnego blasku skórę.

▶W porównaniu do tradycyjnych produktów drogeryjnych, kosmetyki naturalne są o wiele bardziej bezpieczne w użyciu. Ponieważ są tworzone z naturalnych składników, nie musisz się martwić o przenikanie do organizmu szkodliwych substancji chemicznych.

Szukaj produktów bez PARABENÓW, TRIKLOSANU, SOLI ALUMINIUM, SLS, PARAFINY 

Żródło: ⤵

http://freeisoft.pl/2014/04/niebezpieczne-zwiazki-chemiczne-w-kosmetykach/

autor: Daniel Roczniok